TuTorial  Creare torrent! Bgplzl


Bine ati venit pe la noi pe forum!

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru, va rugam sa va INREGISTRATI daca sunteti deja membru CONECTATI-VA.
Inainte de a va INREGISTRA cititi regulamentul va rugam!
Pentru a ne contacta adaugati id cs.breakall!
--Echipa Team-Strike--


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

TuTorial  Creare torrent! Bgplzl


Bine ati venit pe la noi pe forum!

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru, va rugam sa va INREGISTRATI daca sunteti deja membru CONECTATI-VA.
Inainte de a va INREGISTRA cititi regulamentul va rugam!
Pentru a ne contacta adaugati id cs.breakall!
--Echipa Team-Strike--
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TuTorial Creare torrent!

 :: Tutoriale

In jos

TuTorial  Creare torrent! Empty TuTorial Creare torrent!

Mesaj Scris de Vizitato Dum Dec 09, 2012 12:37 am

Acest tutorial va marca inca un debut la PC – Config. Ionutz este noul membru al echipei de tutorialisti ai site-ului. Fara alte adaugiri, va las pe mana lui!

Probabil ati vrut o data sa trimiteti un fisier sau folder de dimensiuni mari (1GB) unui tovaras,dar pe Yahoo Messenger dura mult.
Eu astazi am sa va arat o metoda prin care se pot trimite fisiere de mari dimensiuni,fara prea multa bataie de cap.
Tot ce ne trebuie,este clientul de torrente,uTorrent (download).
Setarile necesare trebuiesc facute astfel:
1. Deschidem uTorrent si mergem la Options>Preferences>Conection si setam un port intre 10000 si 40000 (de dragul tutorialului am ales ceva simplu “12345″).
2. Apoi mergem la Advanced iar in dreapta cautam “bt.enable_tracker”,il selectam si bifam dedesupt obtiunea “true”.
Acum deja putem creea un torrent. Mergem pe File>Create new torrent…
- La sectiunea “Select Source” alegem fisierul sau folderul pe care vrem sa il dam tovarasului nostru.
- La sectiunea “Trackers” va trebui sa punem linkul astfel: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] dvs:portul/announce (ex: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acum bifam obtiunea “Start Seeding” si apasam butonu Create torrent and save as…
Fisierul .torrent o sa-l salvati undeva si o sa-l dati pe messenger tovarasului caruia vreti sa-i dati fisierul/folderul respectiv.

Aici si un video.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

TuTorial  Creare torrent! Empty Re: TuTorial Creare torrent!

Mesaj Scris de BoTyk Sam Dec 15, 2012 5:10 am

gg
BoTyk
BoTyk
Fondator
Fondator

Mesaje : 111
Multumesc : 251
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26
Localizare : Mizil
Stare de spirit : Buna

https://team-strike.ace.st

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Tutoriale

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum